Bio Agros

Image Bio Agros

 

Image

 

Биосаурус - органски печен пченкарен флипс со морска сол - без глутен, 50g

Направени од органско пченкарно брашно или гриз, сончогледово масло, зачин и морска сол.

Грицките како и останатите органски и здрави производи можат да бидат органски, здрави и вкусни. Ако го видите логото на Biosaurus може да бидете сигурни дека оваа храна е здрава. Можете да го користат Вашите деца и целата фамилија. Производ кој е сертифициран како органски и без глутен, не содржи транс масти и синтетички адитиви. Се произведува на ниска температура, поради што ја задржува нутритивната вредност.

Пченката и другите состојки се мелени во млинови кои се во сопственост на компанијата се основа за замесување на тестото кое потоа на ниска температура се екструдира во форма на диносаурус фигури. Произведството на ниска температура овозможува задржување на нутритивните вредности.  Biosaurus јуниор е солен, вкусен и крцкав флипс со форма на диносаурус, интересна за вашите деца или како слоганот на производот вели: 

Еј дечки, ајде да се забавуваме!

Image

 

Органски чипсови

Единствени производи по форма и вкус, слични на чипсовите од компир, но со 60% помалку масти, ниска калорична вредност и растителни влакна.

Органски печен чипс од компир со морска сол - без глутен, 85g

Органски сертифициран производ без глутен, погоден за вегани и со 60% помалку масти од вообичаено подготвениот чипс. За разлика од другите чипсови, BOPS органскиот чипс се добива со печење, на ниска темература, со цел да се задржи вкусот. Во својот состав содржи пченкарно брашно, снегулки и скроб од компир, сончогледово масло, зачини и морска сол.

Image

 

Органски печен чипс од компир со павлака и кромид - без глутен, 85g

За љубителите на ароматични и зачинети закуски!

Органски сертифициран производ без глутен, погоден за вегани и со 60% помалку масти од вообичаено подготвениот чипс. Произведен е со печење, на ниска темература, со цел да се задржи вкусот. Содржи пченкарно брашно, снегулки и скроб од компир, сончогледово масло, зачини од павлака и кромид (јогурт во прав, кромид, обрано млеко во прав, магдонос, бел бибер, лук, куркума)  и сол.

 

Image

 

VEGEE - органски вегански чипс - без глутен, 85g

Боите на природата преточени во вкусни и здрави закуски!

Органски сертифициран производ без глутен, погоден за вегани и со 60% помалку масти од вообичаено подготвениот чипс. Произведен е со печење, на ниска темература, со цел да се задржи вкусот и нутритивната вредност. Содржи пченкарно брашно; снегулки и скроб од компир; сончогледово масло; дехидриран морков, цвекло, домат, спанаќ и брокули; зачин и морска сол.