Probios

Image Probios

Нови мешавини на семиња, печена елда и сушен домат. Одличен избор за сите љубители на вакви производи и многубројни можности за нивна употреба во различни видови на рецепти. Може да се употребуваат во овошни салати, јогурт, мусли, супи, леб и пецива, грисини, бисквити, за декорација на сосови, разни видови на рецепти со житарки и дехидриран зеленчук.

Image

 

Vitality – органска мешавина од семиња со елда и сушени домати-без глутен, 125g

Мешавината Vitality се состои од органски семки од тиква, семе од сончоглед, печено семе од елда, семе од сусам и сушен домат. Претставува природен извор на железо 3,9 mg/100g  (28% од ПДВ*) и магнезиум 256 mg/100g (68% од ПДВ*). Железото придонесува за нормална функција на имуниот систем и за намалување на заморот и исцрпеноста. Магнезиумот придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста и за нормална функција на нервниот систем и мускулите. Вкусна и здрава мешавина со значајни нутритивни вредности која може да се употребува во салати, леб и разни видови на солени рецепти.

*ПДВ – просечно дневно внесување

Image

 

Органска мешавина од семиња со афион и лен-без глутен, 125g

Wellnes е одлична комбинација на органско семе од афион, семе од сончоглед, кафено ленено семе и семе од сусам. Вкусна мешавина која претставува природен извор на калциум 576 mg/100g (72% од ПДВ*) и фосфор 557mg/100g  (68% од ПДВ *). Калциумот придонесува за одржување на нормален енергетски метаболизам и за нормална функција на мускулите. Фосфорот придонесува за одржување нормален енергетски метаболизам и одржување на здрави коски и заби.  Идеална за подготвување на леб и пекарски производи, салати и вкусен и здрав доручек.

*ПДВ – просечно дневно внесување

Препуштете се на Вашата имагинација во подготвувањето на Вашите омилени рецепти со нашите нови производи !!!!