Probios

Image Probios

 

Image

 

  IL NUTRIMENTO - Органски црвен азуки грав во вода, 400г (225г сува маса)

Органски сертифициран производ со големо количество протеини. Aзуки гравот е ситен црвен грав кој е многу ценет на далечниот исток, како поради големата хранлива вредност, така и поради здравствените придобивки. Традиционално се користи во азиската медицина за инфекции, отоци, воспаление на зглобовите, слепо црево, бубрези и мочен меур. Посладок е од останатите мешунки и богат е со магнезиум, калиум, железо, цинк, бакар, како и витамини од Б групата. Содржи доста антоцијани кои му даваат антиоксидантни својства.

Потребно е само да се загрее и спремен е за употреба!

Image

 

Органски печен пченкарен чипс, 40г

Органски сертифициран производ кој е подготвен од пченкарно брашно со печење и без пржење.

Содржи  големо количество на растителни влакна и 50% помалку масти од вообичаениот пченкарен чипс.

Вкусно, крцкаво и здраво!

Image


Органски чипс со наут, 40г

Органски сертифициран производ  од брашно од наут, брашно од компир и компиров скроб.

Наутот е мешунка која е богата со протеини, со што дополнително се зголемува нутритивната вредност на оваа вкусна закуска.