Purasana

Image Purasana

 

Image

 

PURASANA SHAPE&CONTROL-вегански протеински шејк, 350g

 

- За контрола на телесната тежина и одржување на формата

- Погодно за ужина

- Со какао

 

Вкусен, растителен протеински шејк од грашок (49,2g протеини на 100g производ), без глутен, лактоза и соја и погоден за вегани.
 
Во својот состав содржи органски изолат од протеин од грашок, какао, безглутенска мешавина од пченка, ориз и просо, цикорија инулин, ленено семе, кокосов шеќер, гуарана, стевиол гликозиди, природна арома и хималајска сол. 
 
Лесно се вари и богат е со влакна. Помага во одржување на здравиот начин на живот при програми за слабеење или за време на или по физичка активност. Гуараната и лененото семе придонесуваат во контрола на телесната тежина и одржување на формата.
 
Начин на употреба: додадете 25g во 300ml млеко или растителен напиток (соја или ориз) и промешајте со рачен или електричен миксер.
 
Image

 

PURASANA SHAPE&CONTROL-вегански протеински шејк, 350g

- За контрола на телесната тежина и одржување на формата 
- Погодно за ужина
 

Растителен протеински шејк од грашок (46,7g протеини на 100g производ), без глутен, лактоза и соја и погоден за вегани.

Одлична суперхрана како комбинација на изолат од органски протеин од грашок, безглутенска мешавина од пченка, ориз и просо, природна арома, цикорија инулин, ленено семе, кокосов шеќер, гуарана, стевиол гликозиди и  хималајска сол претставува. Може да се користи како ужинка, лесно се вари и богата е со влакна. Помага во одржување на здравиот начин на живот при програми за слабеење или за време на или по физичка активност.
 
Лененото семе и гуараната кои влегуваат во состав на шејкот придонесуваат во контрола на телесната тежина и одржување на формата.
 
Начин на употреба: додадете 25g во 300ml млеко или растителен напитоок (соја или ориз) и промешајте со рачен или електричен миксер.

 

Image

 

 PURASANA BEAUTY SMOOTHIE, 150g

- За сјајна кожа
-Брзо и едноставно

Органски и кошер сертифициран производ, погоден за вегани, без глутен, лактоза и соја и висока содржина на влакна.

Брза и едноставна комбинација на најдобрата суперхрана и највкусните супер овошја во едно вкусно инстант смути. Во својот состав содржи органски баобаб во прав, лукума, урми, ацерола, делумно хидролизирана гуар гума, протеин од грашок и куркума.   

Purasana Beauty смути ви овозможува оддржување на сјајна кожа. Претставува природен извор на витаминот Ц кој придонесува за нормално создавање на колаген потребен за нормална функција на кожата.

Начин на употреба: додадете 15g во 200ml овошен сок или растителен напиток.
 
 
Image

 

PURASANA SPORT SMOOTHIE-за одлична поддршка, 150g

- За спортски животен стил
- Брзо и едноставно

Органски и кошер сертифициран производ, погоден за вегани, без глутен, лактоза и соја и висока содржина на влакна.
 
Purasana Sport смути содржи хранливи материи (како органска гуарана и мака) што ви се  потребни за спортски животен стил. Покрај тоа во својот состав содржи и органски соја протеин во прав, лукума, баобаб, безглутенска мешавина од пченка, ориз и просо, банана, кокосов шеќер, урми, ленено семе, делумно хидролизирана гуар гума, лимон, гуарана, фикоцијанин и хималајска сол. 
 
Брза и едноставна комбинација на најдобрата суперхрана и највкусните супер овошја во едно вкусно инстант смути.
 
Поради содржина на кофеин Sport smoothie не е погодно за деца, бремени жени или доилки (13,5 mg/порција)
 
Начин на употреба: додадете 15g во 200ml растителен напиток или овошен сок.